Ogłoszenia parafialne 4.XII.2016r.

II niedziela Adwentu

1. Bóg zapłać za ofiary do puszek podczas ostatniej niedzieli na prezenty od Św. Mikołaja, który przyjdzie do nas 6 grudnia. Zebraliśmy 484,57zł.
  2. Dzisiaj Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Po każdej Mszy Św. zbiórka do puszek na jego potrzeby.
  3. W najbliższy wtorek – 6 grudnia przyjedzie do nas Św. Mikołaj. Zapraszam wszystkie dzieci na roraty na godz. 18.00. Na pewno o każdym dziecku Święty będzie pamiętał.
  4. Od 9 grudnia w najbliższy piątek rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które potrwają do niedzieli 11 grudnia. Rekolekcjonistą będzie ks. Kazimierz Stachera – pallotyn. Dzień chorych w sobotę od godz. 12.00.
  5. W najbliższą niedzielę rozpoczynają się Dni Kwartalne modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  6. Są już roznoszone opłatki na stół wigilijny. Z ofiar, które złożycie z okazji przyjęcia opłatków będą przeznaczone na zakup ławek pod ścianami i konfesjonału. Za przyjęcie opłatków i ofiary serdecznie dziękuję. Jeśli do Waszej rodziny nie dotarł przedstawiciel parafii, zapraszam po odbiór opłatków do zakrystii.
  7. W okresie adwentu od poniedziałku do piątku zapraszam na Msze Św. roratnie na godz. 18.00. Tegoroczne hasło rozważań roratnich, to 300- tna rocznica koronacji obrazu NMP Częstochowskiej.
  8. Są do zakupienia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe po 6zł. i duże po 12zł.
  9. Zachęcam do zabierania do domów kalendarza parafialnego na przyszły rok. Można składać ofiary za przygotowanie i druk. Sugeruję ofiary w wysokości 5zł.
  10. Są rozmieszczone kosze na jałmużnę adwentową – dary dla bardziej potrzebujących w naszej parafii – w sklepach i w kościele. Na koszach jest umieszczone hasło roku duszpasterskiego „ Idźcie i Głoście”. Za Wasze dary składam serdeczne podziękowanie.
  11. W środę wspomnienie Św. Ambrożego, w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  12. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła rodzinom z ul. Długiej – pp. Stęplewskich, Bawor i Hertman. Za tydzień bardzo proszę o przygotowanie świątyni następne rodziny z ul. Długiej – pp. Mazur, Dudek i Stroszajn. W okresie adwentu nie stroimy ołtarza kwiatami.
  13. Mamy ogrzewany kościół. Będę wdzięczny za ofiary w kopertach na ten cel.
  14. Jest kalendarz intencji mszalnych na przyszły rok. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych za zmarłych, z ok. urodzin, imienin, rocznic ślubu itp.
  15. Polecam tygodnik „Niedziela”.
  16. Spotkanie chóru w czwartek o godz. 19.00.
  17. Spotkanie Grupy Adoracyjnej w środę o godz. 19.00.
  18. Zbiórka ministrantów
  19. Zapraszam dzieci po ziarenka do zakrystii.

Comments are closed.