Ogłoszenia parafialne 26.X.2014r.
XXX Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby misji z okazji Niedzieli Misyjnej. Zebrano 226,93zł.
2. W piątek kończą się Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszam wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież do modlitwy różańcowej. Nabożeństwa codziennie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 15.30. Na Woli w poniedziałek i wtorek o 16.00 i w niedzielę o 10.00, w pozostałe dni o 17.00.
3. W sobotę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy cześć świętym i zmarłym z naszych rodzin głównie naszą modlitwą. Pamiętamy, że wieczne życie otrzymuję ci, którzy spożywają Ciało Jezusa. Pamiętajmy w tym dniu o udziale w Mszy św. w naszym kościele lub w innym, albo na cmentarzu podczas nawiedzania grobów naszych bliskich zmarłych. Od piątku 1 do 8 listopada w sobotę można uzyskać odpust i ofiarować go za zmarłych przez nawiedzenie cmentarza i spełnienie zwykłych warunków. Na każdej Mszy św. poświęcenie zniczy i lampek na groby.
4. W niedzielę, 2 listopada Dzień Zaduszny. Po Mszy Św. o godz. 12.00 procesja za zmarłych. Można uzyskać odpust i ofiarować go za zmarłych przez nawiedzenie własnego kościoła i odmówienie Modlitwy Pańskiej, Wyznania wiary i pozostałych warunków.
5. W sobotę i niedzielę wypominki o godz. 8.30 a na Woli o godz. 10.00.
6. W tym tygodniu we wtorek Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, w środę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej.
7. Są wystawione kartki na wypominki. Przypominam, że modlimy się wspólnie za zmarłych przed Mszą św. o godz. 900 w każdą niedzielę dziesiątką różańca (wypominki roczne), a przez osiem dni (oktawa) od Uroczystości Wszystkich Świętych uczestniczymy w Mszy św. za zmarłych (wypominki oktawalne).
8. Można już wpisywać intencje mszalne na przyszły rok w kalendarzu intencji. Zachęcam do pamięci o bliskich zmarłych, o rocznicach urodzin, imieninach i rocznicach ślubów i innych wydarzeń, które chcemy polecić Opiece Bożej
9. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz wyznaczył nam termin odbioru relikwii Św. Jana Pawła II na 20 listopada w czwartek na godz. 11.00. Kto byłby chętny na pielgrzymkę w tym dniu, to proszę o zapisy. Jeśli byłoby nas ok. 50 osób, to pojedziemy jeszcze do Wadowic do muzeum Św. Jana Pawła II, a jeśli mniej, to połączymy się z parafią Zesłania Ducha Św.
10. Darmowe lekcje języka angielskiego w poniedziałek o godz. 17.30
11. Zapraszam na spotkanie chóru w środę na godz. 19.00.
12. Nie ma spotkania scholki i ministrantów w sobotę ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych.
13. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła rodzinie …. i proszę następne rodziny z ul. Długiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
14. Dzieci zabierają ziarenka od Pani Organistki.
15. Polecam tygodnik „Niedziela”.

Comments are closed.