Ogłoszenia parafialne 29.III.2020r.

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Rekolekcje wielkopostne miały się odbywać od dzisiaj, lecz są odwołane ze względu na zagrożenie zarażenia się koronawirusem.
  2. Od dzisiaj rozpoczyna się okres pasyjny, czyli rozważanie Męki i Śmierci Chrystusa. Zachęcam, aby w rodzinach dokonali uroczystego podwyższenia Krzyża Świętego. W kościele zakrywamy wszystkie krzyże i obrazy fioletową zasłoną.
  3. I czwartek miesiąca. Msza Św. i Nabożeństwo o powołania o godz. 18.00.
  4. I piątek miesiąca. Spowiedź o godz. 17.00 i Msza Św. z Nabożeństwem o godz. 18.00. Na Woli spowiedź o godz. 15.30 i Msza Św. o godz. 16.00. W tym miesiącu nie ma odwiedzin chorych w domach.
  5. I sobota miesiąca. Msza Św. i Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00.
  6. Za tydzień Niedziela Palmowa.
  7. W związku z epidemią, są zawieszone wszystkie nabożeństwa tj. Gorzkie Żale, Wieczór Adoracji i Droga Krzyżowa. Zachęcam do praktykowania tych nabożeństw w swoich domach.
  8. Wszystkie zarządzenia dotyczące Wielkiego Tygodnia i pozostałych uroczystości można odczytać na stronie internetowej naszej Archidiecezji: archiczest.pl
  9. Zachęcam do nabywania paschalików „Caritas”. Cena 10zł.
  10. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, które składacie przy okazji adoracji Krucyfiksu przy wejściu do kościoła. Ze względu na epidemię adoracji dokonujemy przez pokłon.
  11. Bardzo proszę o zachowywanie przepisów dotyczących higieny.
  12. Staramy się, aby na Mszach Św. nie było więcej niż 5 osób. Również na ewentualnych pogrzebach.
  13. Arcybiskup poleca, aby na czas kwarantanny wystawić w oknach obrazy Jezusa, Matki Najświętszej lub świętych Pańskich.
  14. W kościołach i sklepie na terenie parafii są wystawione kosze do których można wkładać artykuły spożywcze i AGD, które będą rozniesione do osób bardziej potrzebujących przed świętami.
  15. Na czas kwarantanny zawieszamy kolejkę sprzątania.
  16. Spotkania wszystkich grup są odwołane.
  17. Dzieci zapraszam do zakrystii po ziarenka.
  18. Polecam tygodnik „Niedziela”. Można nabywać również w formie cyfrowej.
  19. Bóg zapłać za zafundowanie różowego ornatu na Woli Hankowskiej.
  20. Bóg zapłać za zafundowanie Pasyjki na krzyż misyjny i za odnowienie krzyża. Cena Pasyjki 550zł.
  21. Są do zabrania „Dobre Nowiny”.
  22. Kościół w niedzielę jest otwarty cały dzień.

Comments are closed.