Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne 1.XII.2019r.

I Niedziela Adwentu

 

 

 1. Dzisiaj I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy Okres Adwentu i nowy rok liturgiczny, którego hasłem są słowa „ Wielka Tajemnica Wiary”. Zaplanujmy dobre przeżycie tego okresu rezerwując czas na roraty, rekolekcje i inne praktyki adwentowe.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek po każdej Mszy Św. na paczki dla Św. Mikołaja, który przyjedzie do nas 6 grudnia.
 3. Dzisiaj wieczór adoracji po Mszy Św. o godz. 16.00.
 4. Rodziców z dziećmi komunijnymi zapraszam na Mszę św. o godz. 16.00. W trakcie Mszy Św. będzie rozdanie książeczek do nabożeństwa.
 5. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przedstawiciele parafii zaniosą je do Waszych domów i proszę o ofiary z okazji przyjęcia poświęconych opłatków. Pieniądze zostaną przeznaczone na ciepłe siedziska na ławki a na Woli na malowanie kościoła. Bóg zapłać za wsparcie w działaniach parafialnych.
 6. Zapraszam wszystkie dzieci na piątek na Mszę Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. przyjedzie do nas Św. Mikołaj aby grzecznym dzieciom podarować pamiątki.
 7. I czwartek miesiąca. Msza Św. i Nabożeństwo o powołania o godz. 18.00.
 8. W najbliższą środę zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas I ponadpodstawowych na godz. 19.00.
 9. I piątek miesiąca. Spowiedź o godz. 17.00 i Msza Św. z nabożeństwem o godz. 18.00. Na Woli spowiedź o godz. 15.30 i Msza Św. o godz. 16.00.
 10. I sobota miesiąca. Msza Św. i Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00.
 11. Od piątku 13 grudnia rozpoczynają się rekolekcje adwentowe. Rekolekcjonistą będzie ks. Ryszard Rosa – Paulista. Warto już teraz pomyśleć o zarezerwowaniu czasu na te chwalebne ćwiczenia duchowne.
 12. Są do zakupienia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe po 7zł. I duże po 15zł. Pieniądze proszę wrzuć do pudełka z którego bierzesz świecę. Dziękuję.
 13. Są już wystawione w kościołach i sklepach koszyki na naszą pomoc adwentową dla bardziej potrzebujących. Można składać do nich artykuły żywnościowe i agd.
 14. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul. Długiej: pp. Świącik, Żurek i Skirucha. Za tydzień bardzo proszę o przygotowanie świątyni następne rodziny z ul. Długiej – pp. Organa, Organa i Włosowicz.
 15. Bóg zapłać za wystrój adwentowy naszej świątyni pp. Irenie i Halinie.
 16. Spotkanie chóru w piątek o godz. 19.00.
 17. Spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
 18. Polecam tygodnik „Niedziela”.
 19. Dzieci zapraszam do zakrystii po ziarenka.

Proboszcz

 

 

Comments are closed.