Ogłoszenia parafialne 26.III.2017r.

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Bóg zapłać za liczny udział w adoracji w czasie Doby Eucharystycznej.
  2. Dzisiaj zapraszam na modlitwę przy relikwiach Św. Dominika Savio. Przywitanie relikwii przed Gorzkimi Żalami ok. godz. 15.40. Modlitwy przywitalne po Mszy Św. Pożegnanie relikwii w poniedziałek o godz. 15.00 przy Koronce do Miłosierdzia Bożego. Św. Dominik Savio jest patronem Służby Liturgicznej Ołtarza – ministrantów. Przy tej okazji modlimy się o powołania do kapłaństwa.
  3. I sobota miesiąca. Msza Św. i Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00.
  4. Za tydzień 2 kwietnia w niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Kaznodzieją będzie ks. Jarosław Sowa – wikariusz z Krzepic. Zachęcam do licznego udziału w ćwiczeniach duchowych.
  5. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na Hospicjum Częstochowskie.
  6. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30 a na Woli o16.00, a w niedziele Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.45. Na Woli przed Mszą św. o godz. 10.00.
  7. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież.
  8. Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  9. Zachęcam do nabywania paschalików „Caritas” na Wigilię Paschalną” i na stół wielkanocny. Cena 5zł.
  10. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego przy okazji adoracji Krzyża przy wejściu do kościoła.
  11. W kościele i w sklepach na terenie parafii są wystawione kosze na jałmużnę wielkopostną dla rodzin bardziej potrzebujących.
  12. Planujemy Drogę Krzyżową po ulicach parafii w Wielki Piątek. Trasa wiodła by ulicami osiedla za szkołą – między ulicami Św. Br. Alberta a Szkolną. Wyjście na Nabożeństwo po liturgii wieczornej ok. godz. 19.30 spod krzyża misyjnego. Rodziny, przy posesjach których mogły by być stacje drogi bardzo proszę o zgłoszenie po Mszy Św.
  13. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul. Długiej – pp. Kiern, Kiern, Michalak. Za tydzień bardzo proszę o przygotowanie świątyni następne rodziny z ul. Długiej – pp. Biernaccy, Gawęda i Puchała.
  14. Mamy ogrzewany kościół. Będę wdzięczny za ofiary w kopertach na ten cel.
  15. Polecam tygodnik „Niedziela”.
  16. Spotkanie chóru w piątek o godz. 19.30.
  17. Spotkanie Grupy Adoracyjnej w środę o godz. 19.00.
  18. Spotkanie ministrantów i lektorów w piątek po Mszy Św. a kandydatów w sobotę na godz. 10.00
  19. Zapraszam dzieci po ziarenka do zakrystii.
  20. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku ogłasza nabór dzieci do oddziału przedszkolnego i do I klasy na przyszły rok. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  21. Zapowiedzi:

Aleksander Murek, kawaler, 1990r., Wierzchowisko ul. Długa 141