Ogłoszenia parafialne 7.II.2016r.

V Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać za prace przy demontażu dekoracji bożonarodzeniowej.
  2. Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post od uczestnictwa we Mszy św. o godz. 1100 i 1800, a na Woli o 1630. Na wszystkich Mszach św. posypanie głów popiołem. Przypominam, że w środę popielcową obowiązuje nas post ścisły.
  3. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty
  4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30 a na Woli o16.00. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież.
  5. W niedziele Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 1530. Na Woli przed Mszą św. o godz. 1000.
  6. Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
  8. W piątek na godz. 19.00 zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św.
  9. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na Stowarzyszenie „Betel”
  10. Są do zabrania puszki jałmużny wielkopostnej.
  11. Można zakupić paschaliki na stół wielkanocny.
  12. Przygotowujemy się do Światowych Dni Młodzieży. Mamy propozycję wyjazdu dla młodych wg pakietu B1t.j. w dniach 29.VII. – 1.VIII. Cena 310zł. W pakiecie znajduje się zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie i plecak pielgrzyma. Bardzo proszę, aby osoby zainteresowane zgłaszały się do niedzieli 14.II. Na razie nie potrzeba uiszczać kwoty pakietu ale proszę o odpowiedzialne decyzje. Mamy propozycje, aby wyjazd odbył się w ramach naszego dekanatu.
  13. W czasie ŚDM włączamy się do zakwaterowania pielgrzymów. Zakwaterowanie odbyło by się w dniach 20 – 25 lipca, przy czym dalibyśmy tylko nocleg i śniadanie a resztę dnia pielgrzymi spędzali by w grupach. Przewidziane jest tylko wspólne popołudnie w niedzielę 24 lipca. Zobowiązanie jesteśmy przyjąć ok. 30 pielgrzymów. Proszę, aby chętne rodziny do przyjęcia pątników zgłaszały swoją gotowość w jak najbliższym czasie. Do 12 lutego jesteśmy zobowiązani potwierdzić gotowość rodzin.
  14. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w kosztach ogrzewania, to proszę wrzucać ofiary w kopertach na tacę.
  15. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul. Szkolnej i proszę następne rodziny z czwartej części ul. Szkolnej – od ul. Br. Alberta, o wysprzątanie świątyni na niedzielę.
  16. Polecam tygodnik „Niedziela”.
  17. Dzieci niech zabierają „ziarenka” w zakrystii.
  18. Spotkanie chóru w czwartek o godz. 19.00.
  19. Spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
  20. Lekcje j. niemieckiego w sobotę o godz. 12.00.
  21. Zapowiedzi:

Jakub Borkowski, 1990r., kawaler, Blachownia ul. 16 stycznia 2m9