Domowy Kościół

Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinną wspólnotą świeckich w Kościele, działającą w ramach Ruchu Światło-Życie. Łączy on w sobie charyzmaty tego ruchu z charyzmatem międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame (END). Założycielem Domowego Kościoła był Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. W rozwoju Domowego Kościoła ściśle współpracowała z Założycielem siostra Jadwiga Skudro RSCJ.
Domowy Kościół zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do bycia bliżej Boga w jedności ze współmałżonkiem. Chce on pomóc małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.

Historia kręgu Domowego Kościoła zaczęła się w naszej parafii w roku 2006. Początkowo krąg tworzyły 4 rodziny (w tym dwie z naszej parafii). Obecnie do wspólnoty należy 6 rodzin.
Krąg domowego kościoła ma swoje spotkania raz w miesiącu. Zgodnie z zasadami spotkanie trwa około 3 godzin. Nasze co miesięczne spotkania umożliwiają wspólną modlitwę, formację oraz wsparcie wspólnoty w rozwiązywaniu problemów codziennego życia.
Szczególnym czasem trwania w ruchu są organizowane rekolekcje, na których oprócz czasu na modlitwę i formację mamy czas dla siebie i naszej rodziny, czas na wypoczynek, zabawę i odwiedzenie ciekawych miejsc.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w ten Ruch do kontaktu z księdzem proboszczem.
Dodatkowe informacje na temat Domowego Kościoła można znaleźć na stronie diecezjalnej DK:

Zaproszenie na Rekolekcje Ewangelizacyjne

Comments are closed.